چشم انداز گردشگری ایران
چاپ

ضرورت جذب 20 میلیون گردشگر برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران افزود: براساس برآوردهای WTO افزایش جذب گردشگر سالانه 2/ 5 درصد است و برای دستیابی به رقم 15 درصد باید کار مضاعف انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری همایش جذب سرمایه‌گذاری بین‌المللی در اهواز، یادآور شد: در این همایش بر این اصل تأکید شد که بخش خصوصی باید اصل باشد و نه حاشیه.

وی ابراز امیدواری کرد در سال «همت مضاعف، کار مضاعف» راهبردهایی برای توسعه و پیشرفت کشور ارائه شود.

سیف‌زاده در ادامه پیشنهاد کیهانفر عضو کمیسیون گردشگری در خصوص انجام یک مطالعه تطبیقی با عنوان «گردشگری و فضای کسب و کار ایران» را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: انجام مطالعات تطبیقی گردشگری و فضای کسب و کار در ایران و 10 کشور اول صنعتی و اسلامی می‌تواند مفید باشد، ضمن آن‌که می‌توان سیاست‌های «پولی و گردشگری» و «فرهنگی و گردشگری» را در آنها ارزیابی کرد.

«محمدطه عبدخدایی» مشاور رئیس اتاق ایران در امور گردشگری نیز با تأکید بر ضرورت همکاری اتحادیه‌ها و اصناف با کمیسیون گردشگری، گفت: نمایشگاه ITB در برلین برگزار شد و کمیسیون گردشگری باید با انجام مذاکرات لازم زمینه‌های حضور در این نمایشگاه‌های بین‌المللی را فراهم کند.

وی افزود: نباید فقط آژانس‌ها و هتل در این نمایشگاه حضور یابند، بلکه توریسم تجارت نیز باید در نظر گرفته شود.

« مرتضی بقایی» عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران نیز «کار مضاعف» را نیازمند بسترسازی دانست و یادآور شد: هدف از تشکیل کمیسیون گردشگری، انجام کارهای عملی بود و باید از توانمندی‌های استان‌ها نیز در این رابطه استفاده کنیم.

 منبع: سایت اتاق بازرگانی ایران